Kinokavárna

Požadavek

Záměr bylo zrenovovat kavárnu v místním kině tak, aby vznikl zajímavý a útulný interér, který přiláká návštěvníky kina na skleničku vína nebo hrnek kávy.

Rozhodující bylo, aby renovace nebyla příliš nákladná a využilo se maximum stávajícího nábytku či dekorací, které podtrhují charakter prostoru. 

Úloha

Původní interiér byl hodně neutěšený – nevzhledné barevné sádrokartonové desky, zakrývaly původní krásné dřevěné obložení. Těžkopádný nábytek k sobě příliš neladil. Namísto příjemného osvětlení byly v kavárně nevhodné zářivky.

Bylo potřeba vyřešit různé vzhledové drobnosti, které kazily charakter kavárny.

Datum realizace

2019

Rozloha

80 m2

Zpracování návrhu

1 měsíc

Realizace

2 měsíce

Výsledek

Výsledkem je stylová kavárna, která působí vzdušným příjemným dojmem a svým vzhledem zapadá do retro stylu kina, které bylo postaveno v 70. letech.

Původní křesílka se nově očalounila, upravily se původní židle. Nevzhlednosti, kterých nebylo možné se definitivně zbavit, se zakryly šedým závěsem, který evokuje pocit divadelní opony.

Interiér zvýraznily staré černobílé fotky s filmovou tématikou z archivu kina. Pro doladění jsem interiér doplnila o černošedé doplňky, jako různé polštářky, prostírky nebo stojací lampu.

Útulnost interiéru dodávají závěsná žárovková světla na textilních kabelech. Ty se povedlo nainstalovat bez nutnosti úpravy elektroinstalace.

Klienti říkají:

„Oceňujeme flexibilitu a cit vystihnout naše přání a představu, kterou Tereza zařídí od návrhu až do finálové realizace.“

Zdeněk K., Nové Město nad Met., projekt Kinokavárny