Návrh a realizace kancelářských prostor

9. 6. 2021 | Interiér

V loňském roce jsem dostala možnost spolupracovat na krásném projektu. Klientka mě oslovila s tím, že potřebuje vytvořit nové kancelářské prostory. Stávající prostor, který měla k dispozici, byla v podstatě jedna velká místnost v neutěšeném stavu, ze které chtěla vytvořit samostatné kanceláře, jednací místnost a vstupní recepci. Bylo potřeba tedy připravit kvalitní půdorys a také vymyslet zajímavý celkový koncept prostoru. Jedním z hlavních přání klientky bylo příjemné a vzhledově originální pracovní prostředí.

Základem každého kvalitního návrhu interiéru je půdorys

Vymyslet kvalitní uspořádání prostoru bylo to nejdůležitější. Proto jsem klientce připravila 3 možnosti dispozičního řešení. Po společných diskusích a zvažování různých pro a proti se rozhodla pro variantu, kdy bude vstupní prostor s recepci poměrně velký, aby se zde vešly dva pracovní stoly. Jednací místnost bude spojená s kanceláří a zbude zde prostor pro jednu menší samostatnou kancelář.

Originální vzhled interiérů zajistí dobře promyšlený koncept

Klientce jsem navrhla dvě alternativy celkového stylu, barevného a materiálového konceptu kanceláří. Jedna varianta byla barevně laděná do zelena s použitím tmavšího a více zdobného nábytku. Druhá varianta byla minimalističtější v odstínech modrých a šedých barev. Vyhrála druhá varianta v minimalističtějším pojetí, avšak s lehkým náznakem industriálního stylu. Shodly jsme se na použití dekoru dubu (na podlaze, dveřích a nábytku) v kombinaci s černým kovem ( na podnoží stolu, klikách a osvětlení). Celkový prostor byl poměrně velký, rozhodla jsem se ho tedy zútulnit a rozdělit na zóny právě pomocí modrého nátěru stěn a tapet s efektem bílých cihel. V prostoru nebylo z důvodu nájemního vztahu možné použít obložení imitující cihly, takže tapeta byla perfektním kompromisem.

Když je návrh hotový, následuje dobré naplánování celé realizace

Realizace přestavby kanceláří nebyla vůbec jednoduchá. Celý prostor se nachází ve staré budově, takže bylo potřeba vycházet z toho, co si můžeme dovolit. Velká místnost se rozdělila pomocí sádrokartonových příček, skrze které se připravily nové elektrické rozvody. A že jich v kancelářích je vždycky potřeba požehnaně. Na zem se pokládala nová vinylová podlaha v dekoru dubu značky Quickstep, osazovaly se nové dveře  v obdobném dekoru spolu s klikami značky M&T. Jednou z velmi podstatných věcí bylo kvalitní osvětlení. Nebylo možné zásadně vrtat do starých stropů a rozvádět osvětlení po celém stropě, takže jsme museli využít stávající elektrické rozvody, které samozřejmě nebyly v požadovaných místech nad pracovními stoly. Tento problém jsem vyřešila pomocí textilních kabelů, díky kterým se závěsná i přesazená světla rozvedla do požadovaných míst. Záměrně jsem vybrala černou barvu kabelů a dalších komponentů, protože nám hezky doplňovaly industriální koncept, který si klientka přála. K nim jsem sladila retro vypínače české značky Katy Paty.

Nábytek na míru

Většinu nábytku vyráběl truhlář na míru, abychom maximálně využili místo, a aby vzniklo dost pracovní plochy i pro úložné prostory na knihy a šanony. Sedací nábytek jsem vybrala z několika obchodů. Kvůli celkovému zútulnění jsem použila židle a křesílka s látkovými a sametovými potahy v šedých a modrých odstínech, jejichž spojovacím prvkem jsou černé nohy v dřevěném nebo kovovém provedení. Klientka měla k dispozici jednu starou archivační skříňku, která se nám hodila do industriálního konceptu. Protože neladila barevně, natřela jsem ji na tmavý antracitový odstín pomocí mých oblíbených křídových barev.

Třešničkou na dortu je dekorování

Aby kanceláře měly nějaký opravdu originální prvek, navrhla jsem klientce dekorovat volné stěny pomocí fotografií. Protože má klientka ráda sochy od Matyáše Brauna na Kuksu, nechala jsem je nafotit profesionální fotografkou a zarámovat je do kovových minimalistických rámů s paspartou v různých velikostech. Dále jsem do prostoru umístila větší vázy se sušenou trávou a několik menších betonových květináčů. Květiny každý prostor hezky oživí.

Jsem moc ráda, že je klientka se svými novými kancelářemi spokojená. Věřím, že si jí i jejím kolegům bude v novém prostoru dobře pracovat a klienti se sem budou rádi vracet.

Máte zájem proměnit své pracovní prostory? Napište mi, ráda vám připravím návrh a zajistím realizaci od A do Z! Starosti nechte na mně!

Mějte se krásně!

 

Návrh a realizace domovů

Komerční prostory