Jak oživit interiér pomocí křídových barev

25. 11. 2018 | Dekorování

Vítejte na mém novém blogu o interiérech, dekorování, ale také cestování za designem a designovou inspirací. Protože jsem tak trochu kavárenský povaleč, najdete zde i tipy „kam na kafe“ aneb doporučení na dobré kavárny s pěkným interiérem. Můj první článek je o mých oblíbených barvách na nábytek. Doufám, že mé články pro vás budou inspirací a že se sem budete rádi vracet.

Při pobytu v Anglii jsem několikrát narazila na křídové barvy Annie Sloan Chalk Paint®, které se používají na přetírání a dekorování nábytku. Ráda ve svých návrzích využívám staré kousky nábytku, které se jen vhodně upraví, tak aby ladily do stylu interiéru. Dost mě zajímalo, o co tedy jde a jak se s barvami pracuje.

Barvy vymyslela a vytvořila Annie Sloan z Oxfordu před více jak 25 lety. Tenkrát potřebovala nějaké barvy na „rychlé“ natření nábytku, které nebudou vyžadovat žádnou zásadní přípravu (s třemi malými dětmi na to prostě neměla čas..). A tak vymyslela netoxické nezávadné barvy Chalk Paint® , které jsou typické svým matným hebkým povrchem.

S těmito barvami se pracuje opravdu velmi jednoduše – natíraný nábytek nemusíte čistit, odmašťovat nebo brousit, prostě vezmete barvu a natíráte. Nábytek, který ráno natřete, můžete večer vesele používat. To je pro ty z nás, kteří chceme všechno hned, úplně ideální varianta!


Barvy jsou vhodné na jakýkoliv materiál, takže je můžete použít na židle, skříně, venkovní nábytek, dekorace nebo cokoliv co vás napadne. Jedna moje známá má přímo celý interiér natřený těmito barvami. Když ji aktuální barva přestane bavit, vezme prostě jiný odstín a přetře si třeba schody nebo vstupní dveře! Mimochodem Annie Sloan začala také vyrábět barvy přímo na stěny (Wall Paint).

Barvy jsou nabízené v 37 zemitých odstínech, můžete je ale míchat dle libosti. Nátěr většinou postačí ve dvou vrstvách, je dobré ho pak zafixovat voxy, dále ho můžete dotvořit různými technikami  – vytvořit patinu, použít metalické fólie nebo pomocí šablon nanést různé vzory. S barvami se dá krásně hrát, takže můžete vytvářet zajímavé nábytkové kreace (třeba každé šuple na komodě jinou barvou apod.). Inspirovat se můžete ve videích přímo u Annie Sloan zde. Inspirativní jsou také její knihy, které si můžete objednat na eshopu oficiálního distributora barev v ČR. Zde také zakoupíte vzorkovnici barev a všechny barvy, vosky, štětce a další pomůcky.

Pokud byste si chtěli práci s barvami nejprve vyzkoušet a dozvědět se více o různých technikách, zajděte přímo na workshop. Já osobně jsem byla na dvou přímo v Anglii a byly naprosto skvělé. Určitě o nich brzy napíšu.

Tyhle barvy jsem si naprosto zamilovala a věřím, že vám se budou také líbit. Pokud chcete oživit interiér vašeho domu nebo bytu, jsou opravdu skvělou volbou. Mě brzy čeká natírání komod v odstínu Paris Grey, tak se na to už těším.  Přeji vám krásné barevné natírání.

Tereza

PS: děkuji OUT of OFFICE http://www.oookarlin.cz za možnost použít fotky 


Sledujte můj blog na BLOGLOVIN

Návrh a realizace domovů

Komerční prostory