Podzim v interiéru: Jak sladěním barev a dekorací zútulnit interiér?

6. 10. 2020 | Dekorování

Léto je nenávratně pryč a je tu podzim plný barev a pestrosti. S příchodem sychravých dní začneme trávit více času doma, a proto je podzim ideální čas na vyšperkování interiéru. Vneste do svého domova teplo, barvy a příjemnou atmosféru.

Nechte se inspirovat, jak sladit dekorace do bytu, navodit příjemnou atmosféru s pomocí osvětlení a správných barev, abyste se i za nevlídného počasí cítili příjemně a uvolněně. Připravila jsem pro vás pár tipů, jak na to.

1) Převlékněte interiér do teplých barev a podzimních vzorů

Vyměňte barevné dekorace a použijte podzimní barvy. Fialovou, tmavě oranžovou, příjemnou hnědou, lahvově zelenou. Stačí převléknout dekorativní polštářky na pohovce, vyměnit ubrus, pár váziček nebo květináčů a interiér dostane jiný rozměr.

Inspiraci na dekorace do pokoje a barevné kombinace můžete čerpat v přírodě. Krásně bude vypadat kombinace tmavě oranžové a lahvově zelené, nebo odstíny fialových se šedou, kombinace hořčicové žluté a hnědé. Kreativitě se zkrátka meze nekladou. Stačí se podívat z okna, nebo v parku, na spadané listí, které hraje všemi barvami.

Zdroj fotografie zde
2) Květiny a podzimní dekorace

Zaplňte volný prostor a obývací pokoj květinami. Ať už pěstovanými v květináčích nebo květinovými dekoracemi ve váze. Natrhejte si jeřabiny a nakombinujte je s vysokými žlutými trávami. Nebo si udělejte podzimní věnec. Pokud nevíte jak na to, zkuste workshop u šikovné Moniky z Vintagelover. Velmi často také dává návody do stories na Instagram.

V interiéru vám udělá na podzim parádu jednoduchá dekorace – mísa s dýněmi a tykvemi – použijte různé velikosti, tvary a barvy. Krásně vypadá kombinace bílých, zelených a oranžových. Pokud máte v interiéru zlaté doplňky, vezměte zlatý sprej a přestříkejte dýni na zlatou. Stejným způsobem můžete postupovat u doplňků laděných do jiných barev, dekorační spreje se vyrábí v mnoha odstínech.

3) Polštářky, plédy, textilie

Zabydlete si pohovku polštářky a plédy. Použijte jich klidně více a kombinujte materiály a vzory. Barevně je laďte do podzimních barev, jako jsou béžová, hnědá, hořčicová nebo tmavě oranžová.

Podlahu zateplete kusovým kobercem. Můžete ho dát do obývacího pokoje pod pohovku, kávový stolek, nebo pod jídelní stůl a židle. V prostoru obvykle vypadají lépe větší koberce. Pokud se rozhodujete mezi menšími a většími rozměry, vsaďte raději na větší. Koberce úžasně zútulní také ložnici. Dejte si jeden kusový koberec k posteli, abyste každé ráno vstávali do měkkého.

Zdroj fotografie zde
4) Prostřete stůl

Dejte na stůl ubrus nebo alespoň běhoun. Použít můžete také látkové nebo jutové prostírání. Klidně vše zkombinujte najednou. Uvidíte, že jídelna bude vypadat rázem úplně jinak.

5) Svíčky

K podzimu i zimě patří svíčky. Kupte si svíčky a svícny různých velikostí a dejte je na jeden podtácek. Na tácku je pak můžete přemisťovat dle libosti na jídelní stůl, okno nebo kávový stolek. Já si ráda kupuju svíčky ve skleněných svícnech, protože když svíčka dohoří, vyměním ji za čajovou svíčku a svícen můžu používat i dál.

Zdroj fotografie zde
6) Světla

S příchodem podzimních měsíců ubývá denního světla, a proto je potřeba přidat na osvětlení. Podívejte se, kam všude byste mohli přidat stolní nebo stojací lampy. Tyto lampy totiž vytvářejí příjemné intimnější osvětlení, a tím dodávají interiéru útulnou atmosféru. Stolní lampu můžete dát na polici, komodu, parapet nebo do knihovny. Stojací lampu umístěte ke křeslu či pohovce, nebo ji nechte stát samostatně. Příjemné měkké světlo dodává látkové stínidlo a teplá bílá žárovka. Pokud nemáte prostor na lampu, použijte světýlkový řetěz, omotejte ho třeba kolem okna, zábradlí nebo ho pověste na stěnu.

7) Čtecí koutek

Pokud máte v interiéru kousek volného prostoru, vytvořte si v něm příjemný čtecí koutek. Kupte křeslo (s podnožkou nebo bez), odkládací stolek a stojací lampu. A voilà, koutek je na světě. Vedle lampy můžete dát květináč s fíkusem, na stěnu pár obrázků a máte svoje příjemné místo, kde můžete trávit nadcházející studené měsíce s dobrou knížkou a čajem v ruce.

Zdroj fotografie zde

Na závěr jsem pro vás připravila variantu podzimních dekorací. Pod koláží najdete odkazy na jednotlivé produkty, které si můžete zakoupit.

Nevíte si rady, jak sladit všechny dekorace a doplňky? Je pro vás interiérový design španělskou vesnicí? Nechte si ode mně připravit profesionální návrh interiéru na míru. Váš domov získá šmrnc a příjemnou atmosféru a navíc budete mít jistotu, že bude vše sladěné a stylové. Zároveň ušetříte čas strávený hledáním inspirací a obcházením obchodů.

Mějte se krásně!

podpis

Návrh a realizace domovů

Komerční prostory