Jak si vybavit domácí kancelář – část 2.

14. 4. 2020 | Interiér

minulém článku jsem vám dávala tipy, jak vybavit domácí pracovnu tím nejdůležitějším, tedy pracovním stolem, židlí a jak zařídit úložné prostory na šanony a knihy.

Další důležitou výbavou domácí kanceláře je stolní lampa. Je fajn, když je lampa flexibilní, tedy když má nastavitelný stojan a stínidlo, abyste si mohli lampu nasměrovat tak, jak zrovna potřebujete. Výběru lampy věnujte pozornost, protože kvalitní a zároveň hezká lampa vám bude dělat radost na pohled. Já osobně mám hodně ráda nadčasovou lampu od Artemide Tolomeo. Nabízí se v různých barevných provedeních a výhodou je, že ve stejném vzhledu dělají i lampy stojací, nástěnné a s klipem, které připnete na poličku. Díky tomu si můžete krásně vyladit osvětlení v celém prostoru. Navíc tahle lampa se neokouká a hodí se téměř k jakémukoliv interiérovému stylu.

Pokud byste chtěli levnější variantu, můžu doporučit lampu Forsa z Ikea. Tu jsem si nedávno také pořídila, když jsem svoji Artemide obětovala manželovi na jeho pracovní stůl.

 

Stolní lampa Artemide Tolomeo z Designpropaganda

 

Lampička Forsa z Ikea

Výborná věc do pracovního koutku je nástěnka, nebo cokoliv, na co si můžete připevnit důležité poznámky, přehled projektů, vizitky anebo klidně obrázky od dětí pro radost. V dnešní online době hodně z vás nejspíš na poznámky využívá různé aplikace v počítači nebo telefonu. Přijde mi ale fajn, když si občas důležité poznámky můžete napsat rukou (lépe si je pak zapamatujete) a dát si je někam, kde na ně vidíte. Navíc si na nástěnku můžete dát něco inspirativního – já si tam dávám třeba koláže interiérů, na kterých pracuji nebo fotky nových produktů, které mě zaujmou. Nástěnku si můžete docela jednoduše vyrobit (já ji nedávno vyráběla z tvrzeného polystyrenu, potáhla jsem jí látkou a přilepila na stěnu extra silným lepidlem Mamut) nebo koupit již hotovou. Třeba magnetickou, tabulovou, pěnovou nebo popisovací.

 

NástěnkyDesignový nábytek

Dost často se mě klienti ptají, kde mají koupit pěkné doplňky na stůl. Mám na mysli různé kelímky na tužky, organizéry na papíry a šanony a tak podobně. No, myslím, že v tomhle je u nás na trhu trochu díra a nabídka až tak velká není. V tomto směru mám docela ráda Ikeu. Nabízí třeba pořadače z překližky, které si můžete nabarvit libovolnou barvou, tak aby vám ladily. Fajn jsou taky kolekce krabic a pořadačů Fjälla a Tjena . Dobrou nabídku kancelářských doplňků nabízí také eshop Designville. Já si nedávno udělala radost organizérem na tužky a drobnosti od značky Vitra, který je inspirovaný boxem na nářadí. Je sice dražší, ale na stole vypadá pěkně a vejde se do něj kdeco.

Můžete taky recyklovat – vzít starou plechovku nebo pěknou sklenici a přetřít ji balakrylovou barvou a máte kelímek na tužky. Staré krabice polepte pěknou látkou (nebo tapetou) a parádní box na papíry je na světě. Prostě experimentujte, kombinujte nové se starým.

Určitě nezapomeňte svoji pracovnu zkrášlit vázou s květinami nebo hezkým květináčem třeba se sukulentem. Dejte si na stěnu obraz, plakát nebo fotku něčeho, co máte rádi, co vás inspiruje a motivuje. Prostě udělejte si to pěkný, ať se vám dobře pracuje a jste ve vašem „home officu“ rádi.

Níže jsem pro vás připravila několik kombinací kancelářského nábytku a doplňků pro inspiraci. Eshopy, ve kterých lze vše koupit, najdete v popiscích pod koláží, stačí kliknout.

Pracovna v pánském stylu

Pracovní židle / Pracovní stůl / Pořadače / Obraz / Magnetická nástěnka / Porcelánový kelímek & na tužky / Porcelánový kelímek na tužky / Stolní lampa / Váza

Barevná pracovna s výškově stavitelným stolem

Pracovní židle / Výškově stavitelný stůl / Nástěnka / Obraz / Stolní lampa / Organizér Vitra toolbox / Úložný box na kolečkách

Pokud se vám článek líbí, budu ráda za sdílení dál. A jestli chcete dostávat články do emailu, zaregistrujte se k odběru newsletteru. Tak ať vám jde zařizování kanceláře od ruky!

Návrh a realizace domovů

Komerční prostory