Jak si vybavit domácí kancelář – část 2.

14. dubna 2020

minulém článku jsem vám dávala tipy, jak vybavit domácí pracovnu tím nejdůležitějším, tedy pracovním stolem, židlí a jak zařídit úložné prostory na šanony a knihy.

Další důležitou výbavou domácí kanceláře je stolní lampa. Je fajn, když je lampa flexibilní, tedy když má nastavitelný stojan a stínidlo, abyste si mohli lampu nasměrovat tak, jak zrovna potřebujete. Výběru lampy věnujte pozornost, protože kvalitní a zároveň hezká lampa vám bude dělat radost na pohled. Já osobně mám hodně ráda nadčasovou lampu od Artemide Tolomeo. Nabízí se v různých barevných provedeních a výhodou je, že ve stejném vzhledu dělají i lampy stojací, nástěnné a s klipem, které připnete na poličku. Díky tomu si můžete krásně vyladit osvětlení v celém prostoru. Navíc tahle lampa se neokouká a hodí se téměř k jakémukoliv interiérovému stylu.

Pokud byste chtěli levnější variantu, můžu doporučit lampu Forsa z Ikea. Tu jsem si nedávno také pořídila, když jsem svoji Artemide obětovala manželovi na jeho pracovní stůl.

Stolní lampa Artemide Tolomeo z Designpropaganda
Lampička Forsa z Ikea

Výborná věc do pracovního koutku je nástěnka, nebo cokoliv, na co si můžete připevnit důležité poznámky, přehled projektů, vizitky anebo klidně obrázky od dětí pro radost. V dnešní online době hodně z vás nejspíš na poznámky využívá různé aplikace v počítači nebo telefonu. Přijde mi ale fajn, když si občas důležité poznámky můžete napsat rukou (lépe si je pak zapamatujete) a dát si je někam, kde na ně vidíte. Navíc si na nástěnku můžete dát něco inspirativního – já si tam dávám třeba koláže interiérů, na kterých pracuji nebo fotky nových produktů, které mě zaujmou. Nástěnku si můžete docela jednoduše vyrobit (já ji nedávno vyráběla z tvrzeného polystyrenu, potáhla jsem jí látkou a přilepila na stěnu extra silným lepidlem Mamut) nebo koupit již hotovou. Třeba magnetickou, tabulovou, pěnovou nebo popisovací.

Nástěnky z Designový nábytek

Dost často se mě klienti ptají, kde mají koupit pěkné doplňky na stůl. Mám na mysli různé kelímky na tužky, organizéry na papíry a šanony a tak podobně. No, myslím, že v tomhle je u nás na trhu trochu díra a nabídka až tak velká není. V tomto směru mám docela ráda Ikeu. Nabízí třeba pořadače z překližky, které si můžete nabarvit libovolnou barvou, tak aby vám ladily. Fajn jsou taky kolekce krabic a pořadačů Fjälla a Tjena . Dobrou nabídku kancelářských doplňků nabízí také eshop Designville. Já si nedávno udělala radost organizérem na tužky a drobnosti od značky Vitra, který je inspirovaný boxem na nářadí. Je sice dražší, ale na stole vypadá pěkně a vejde se do něj kdeco.

Můžete taky recyklovat – vzít starou plechovku nebo pěknou sklenici a přetřít ji balakrylovou barvou a máte kelímek na tužky. Staré krabice polepte pěknou látkou (nebo tapetou) a parádní box na papíry je na světě. Prostě experimentujte, kombinujte nové se starým.

Určitě nezapomeňte svoji pracovnu zkrášlit vázou s květinami nebo hezkým květináčem třeba se sukulentem. Dejte si na stěnu obraz, plakát nebo fotku něčeho, co máte rádi, co vás inspiruje a motivuje. Prostě udělejte si to pěkný, ať se vám dobře pracuje a jste ve vašem „home officu“ rádi.

Níže jsem pro vás připravila několik kombinací kancelářského nábytku a doplňků pro inspiraci. Eshopy, ve kterých lze vše koupit, najdete v popiscích pod koláží, stačí kliknout.

Pracovna v pánském stylu

Pracovní židle / Pracovní stůl / Pořadače / Obraz / Magnetická nástěnka / Porcelánový kelímek & na tužky / Porcelánový kelímek na tužky / Stolní lampa / Váza

Barevná pracovna s výškově stavitelným stolem

Pracovní židle / Výškově stavitelný stůl / Nástěnka / Obraz / Stolní lampa / Organizér Vitra toolbox / Úložný box na kolečkách

Pokud se vám článek líbí, budu ráda za sdílení dál. A jestli chcete dostávat články do emailu, zaregistrujte se k odběru newsletteru. Tak ať vám jde zařizování kanceláře od ruky!

  • Hana balcarová napsal:

    Já bych brala tu pánskou verzi. Díky za inspiraci, pořád přemýšlím jak s tou mojí dílno/kanceláří ve sklepě…

  • Newsletter
    Chcete zůstat v kontaktu? Napište mi svůj email,
    jednou za měsíc vám pošlu informace ze světa interiérů a designu.
    Menu