Jak jsme zařizovali dětský pokoj

9. 6. 2020 | Interiér

Když jsme před 2 lety kupovali náš současný dům, bylo jasné, že ač byl vybavený, upravíme ho (nebo spíš já si ho upravím….:) ) k obrazu svému. Čekala nás výměna podlah, všech dveří i vybavení všech pokojů včetně kuchyně. Děti máme dvě (holky Báru a Stelu, tenkrát jim bylo 7 a 2 roky) a k dispozici byly vedle ložnice další dva pokoje. Jeden z nich byl ale výrazně větší a my jsme navíc potřebovali jeden hostovský pokoj, protože k nám jezdí hodně návštěv. Nakonec jsme se rozhodli nechat holky ve společném pokoji a druhý pokoj nechat jako pracovnu a využívat ho zároveň pro návštěvy. V pokoji byl sice velmi kvalitní dýhový nábytek, ale pro naše účely naprosto nevhodný, a navíc příliš tmavý. Šlo původně o pánskou pracovnu, kterou bylo potřeba přetvořit na holčičí království.

pokoj_puvodni_4

Přišlo na řadu domlouvání s našima cácorkama, jak pokoj vybavit, tedy hlavně do jakého stylu ho udělat. Samozřejmě padaly nápady jako „mamí, celej růžovej, musí to být Frozen“, chci tam mít Troly (tj. postavičky z filmu „Trolls“) a tak podobně. To bylo samozřejmě něco na mě😊 Snažím se pokojíčkům v duchu filmů a disneyovek vyhýbat, protože to děti baví chvíli. Často dost rychle propadnou něčemu jinému podle toh,o co zrovna v kině frčí. Protože mám ráda knížky a holky mají rády zvířata, domluvily jsme se, že se necháme inspirovat knížkou Animalium. Tahle knížka (a teď už je to vlastně celá série knih s dinosaury, vesmírem, květinami atd.) mě totálně nadchla, hlavně kvůli krásným ilustracím. Když si ji prohlížíte, máte pocit, že jste v přírodovědném muzeu, což je i motto těchto knih „Račte vstoupit do muzea…“.

Růžovou jsem holkám nemohla upřít, takže bylo jasné, že bude na jedné (ehm, raději menší) stěně a doplňcích. K ní jsem přidala zelenou. Obě barvy k sobě totiž moc pěkně ladí. Moje představa byla zelená tapeta ve stylu džungle. Objednala jsem si několik vzorků z mého oblíbeného eshopu z Anglie, ale nakonec jsem vybrala tapetu z e-shopu Vavex.

Nábytek jsem se snažila navrhnout nadčasový, aby byl dobře kombinovatelný s jakýmikoliv barvami, když by náhodou růžová vyšla u nás doma z módy. K tomu se mi ideálně nabízela březová překližka, která má krásnou hranu tvořenou lepenými březovými pláty. Aby nebylo v pokoji „předřevěněno“ na pár kouscích nábytku jsem ji zkombinovala s bílým laminem. K pracovnímu stolu (mají nakonec jeden dlouhý) jsem dokoupila rostoucí židle a natřela je na růžovo.

Naše vlastní interiéry většinou zařizuji intuitivně, ale tady jsem si poctivě připravila návrh stylu (tzv.moodboard), abych holkám mohla ukázat barvy v kombinaci s obrázky na stěny. Aby mi řekly, jestli se jim to vlastně líbí. Původně jsem do barevného konceptu přidala i červenou, která měla být na doplňcích, ale nakonec jsem ji vyměnila za zlatou. Koupila jsem tedy zlaté rámy na plakáty a pár dalších drobností. Do rámů jsem dala plakáty se zvířaty v duchu již zmíněné knížky Animalium. Pořád jsem přemýšlela, jak je z knihy budu kopírovat, ale pak jsem zjistila, že se prodává sešit, kde jsou plakáty se všemi zvířaty.  Hurá! Použila jsem dva větší rámy vedle sebe na růžovou zeď a dva menší rámečky, které jsou zavěšené nad sebou.

detsky_pokoj_pro_holku

Aby pokojíček působil hezky „džunglovitě“ (protože džungle tapeta a protože zvířata), koupila jsem různé pletené úložné koše na hračky, jutové polštářky a také povlečení se zvěří (mám ráda, když to hezky ladí, takže povlečení s Krtečkem by u nás prostě neprošlo😊). Původně jsem chtěla i proutěné závěsné světlo, ale máme nízké stropy, takže by to moc nefungovalo.

Jako dekorace na stěny jsem dala holkám k posteli poličku na knížky, kam si můžou dávat ty oblíbený, které právě čtou. Polička je skvělá také na výstavu  obrázků a drobností). Aby na stěně hezky vynikly, natřela jsem je zelenou barvou a stejně tak i malé stoličky, které holky používají jako noční stolky. Když už jsem byla v tom natírání, přetřela jsem i dřevěné šanony na časopisy z Ikea. Na stěnu u pracovního stolu jsem vyrobila nástěnku z tvrzeného polystyrénu, kterou jsem potáhla přírodní béžovou látkou.

Na zbylá volná místa na stěně jsem nalepila listy z tapety, aby se zopakoval džunglový vzor. Protože mám holky parádnice, na zavěšení různých kabelek, korálků a dalších drobností jsem použila dva dřevěné věšáčky z HM home. Záměrně jsou z jiného dřeva než je březová překližka, aby vynikly. Pak jsem ještě dokoupila kufříky na ukládání drobností, pořadače na obrázky, různé krabičky a plechovky, vše vzorované v růžových a zelených odstínech, aby byl pokojíček hravější.

A tohle je náš pokojíček v celé své kráse. Budu moc ráda, když vám můj článek dá inspiraci k proměně pokojíčků vašich ratolestí. Pokud byste chtěli poradit, nebo návrh vytvořit či zrealizovat, napište mi. Ráda vás provedu tímto kreativním procesem, a vytvoříme společně pro vaše děti pokojíček snů. 

Návrh a realizace domovů

Komerční prostory