Jak jsme zařizovali dětský pokoj

9. června 2020

Když jsme před 2 lety kupovali náš současný dům, bylo jasné, že ač byl vybavený, upravíme ho (nebo spíš já si ho upravím….:) ) k obrazu svému. Čekala nás výměna podlah, všech dveří i vybavení všech pokojů včetně kuchyně. Děti máme dvě (holky Báru a Stelu, tenkrát jim bylo 7 a 2 roky) a k dispozici byly vedle ložnice další dva pokoje. Jeden z nich byl ale výrazně větší a my jsme navíc potřebovali jeden hostovský pokoj, protože k nám jezdí hodně návštěv. Nakonec jsme se rozhodli nechat holky ve společném pokoji a druhý pokoj nechat jako pracovnu a využívat ho zároveň pro návštěvy. V pokoji byl sice velmi kvalitní dýhový nábytek, ale pro naše účely naprosto nevhodný, a navíc příliš tmavý. Šlo původně o pánskou pracovnu, kterou bylo potřeba přetvořit na holčičí království.

pokoj_puvodni_4

Přišlo na řadu domlouvání s našima cácorkama, jak pokoj vybavit, tedy hlavně do jakého stylu ho udělat. Samozřejmě padaly nápady jako „mamí, celej růžovej, musí to být Frozen“, chci tam mít Troly (tj. postavičky z filmu „Trolls“) a tak podobně. To bylo samozřejmě něco na mě😊 Snažím se pokojíčkům v duchu filmů a disneyovek vyhýbat, protože to děti baví chvíli. Často dost rychle propadnou něčemu jinému podle toh,o co zrovna v kině frčí. Protože mám ráda knížky a holky mají rády zvířata, domluvily jsme se, že se necháme inspirovat knížkou Animalium. Tahle knížka (a teď už je to vlastně celá série knih s dinosaury, vesmírem, květinami atd.) mě totálně nadchla, hlavně kvůli krásným ilustracím. Když si ji prohlížíte, máte pocit, že jste v přírodovědném muzeu, což je i motto těchto knih „Račte vstoupit do muzea…“.

Růžovou jsem holkám nemohla upřít, takže bylo jasné, že bude na jedné (ehm, raději menší) stěně a doplňcích. K ní jsem přidala zelenou. Obě barvy k sobě totiž moc pěkně ladí. Moje představa byla zelená tapeta ve stylu džungle. Objednala jsem si několik vzorků z mého oblíbeného eshopu z Anglie, ale nakonec jsem vybrala tapetu z e-shopu Vavex.

Nábytek jsem se snažila navrhnout nadčasový, aby byl dobře kombinovatelný s jakýmikoliv barvami, když by náhodou růžová vyšla u nás doma z módy. K tomu se mi ideálně nabízela březová překližka, která má krásnou hranu tvořenou lepenými březovými pláty. Aby nebylo v pokoji „předřevěněno“ na pár kouscích nábytku jsem ji zkombinovala s bílým laminem. K pracovnímu stolu (mají nakonec jeden dlouhý) jsem dokoupila rostoucí židle a natřela je na růžovo.

Naše vlastní interiéry většinou zařizuji intuitivně, ale tady jsem si poctivě připravila návrh stylu (tzv.moodboard), abych holkám mohla ukázat barvy v kombinaci s obrázky na stěny. Aby mi řekly, jestli se jim to vlastně líbí. Původně jsem do barevného konceptu přidala i červenou, která měla být na doplňcích, ale nakonec jsem ji vyměnila za zlatou. Koupila jsem tedy zlaté rámy na plakáty a pár dalších drobností. Do rámů jsem dala plakáty se zvířaty v duchu již zmíněné knížky Animalium. Pořád jsem přemýšlela, jak je z knihy budu kopírovat, ale pak jsem zjistila, že se prodává sešit, kde jsou plakáty se všemi zvířaty.  Hurá! Použila jsem dva větší rámy vedle sebe na růžovou zeď a dva menší rámečky, které jsou zavěšené nad sebou.

detsky_pokoj_pro_holku

Aby pokojíček působil hezky „džunglovitě“ (protože džungle tapeta a protože zvířata), koupila jsem různé pletené úložné koše na hračky, jutové polštářky a také povlečení se zvěří (mám ráda, když to hezky ladí, takže povlečení s Krtečkem by u nás prostě neprošlo😊). Původně jsem chtěla i proutěné závěsné světlo, ale máme nízké stropy, takže by to moc nefungovalo.

Jako dekorace na stěny jsem dala holkám k posteli poličku na knížky, kam si můžou dávat ty oblíbený, které právě čtou. Polička je skvělá také na výstavu  obrázků a drobností). Aby na stěně hezky vynikly, natřela jsem je zelenou barvou a stejně tak i malé stoličky, které holky používají jako noční stolky. Když už jsem byla v tom natírání, přetřela jsem i dřevěné šanony na časopisy z Ikea. Na stěnu u pracovního stolu jsem vyrobila nástěnku z tvrzeného polystyrénu, kterou jsem potáhla přírodní béžovou látkou.

Na zbylá volná místa na stěně jsem nalepila listy z tapety, aby se zopakoval džunglový vzor. Protože mám holky parádnice, na zavěšení různých kabelek, korálků a dalších drobností jsem použila dva dřevěné věšáčky z HM home. Záměrně jsou z jiného dřeva než je březová překližka, aby vynikly. Pak jsem ještě dokoupila kufříky na ukládání drobností, pořadače na obrázky, různé krabičky a plechovky, vše vzorované v růžových a zelených odstínech, aby byl pokojíček hravější.

A tohle je náš pokojíček v celé své kráse. Budu moc ráda, když vám můj článek dá inspiraci k proměně pokojíčků vašich ratolestí. Pokud byste chtěli poradit, nebo návrh vytvořit či zrealizovat, napište mi. Ráda vás provedu tímto kreativním procesem, a vytvoříme společně pro vaše děti pokojíček snů. 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Newsletter
Chcete zůstat v kontaktu? Napište mi svůj email,
jednou za měsíc vám pošlu informace ze světa interiérů a designu.
Menu
Líbí se vám článek?
Jestli chcete dostávat podobné článku přímo do emailu, nechte mi tu svůj email.
Líbí se vám článek?
Jestli chcete dostávat podobné článku přímo do emailu, nechte mi tu svůj email.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x