Tip na výlet: Long Story Short

23. června 2020

Začínáme zase cestovat, což je moc fajn. Proto bych vám dnes ráda doporučila hotel, resp. hostel Long Story Short v Olomouci.  Na tenhle výlet jsme se vydaly s mojí ségrou kdysi na jaře (upřímně řečeno, před dvěma lety) a spunktovala jsem ho hlavně kvůli nově otevřenému Long Story Short, který na mě vyskakoval ze všech designových časopisů a  webových stránek. Chtěla jsem se tam podívat, a tak jsem hecla ségru, že zajedeme na víkend do města jejího vysokoškolského mládí. Při té příležitosti mě provede městem, ukáže školu, kde studovala a tak dál.

Nebudu se sáhodlouze rozepisovat (pokusím se to držet ve stylu „long story short“) – z hotelu jsme byly nadšený, je to překrásně a s citem zrekonstruovaný prostor části původního olomouckého opevnění ze 17.století. Interiér mě opravdu okouzlil, Denisa Stržmíšková, která navrhovala design těchto prostor, krásně propojila historický ráz budovy s moderním minimalismem. Pokoje jsou zařízené velmi čistě a nadčasově, ale cítit se v nich budete opravdu dobře. Můžete si vybrat, zda chcete pokoj se sprchou a WC, nebo levnější typicky hostelový pokoj pro víc lidí. Mně se hodně líbila kombinace nových moderních prvků, uměleckých zarámovaných maleb na stěnách a starých retro kousků nábytku, které si pamatuju ještě z dob svého dětství. I takovéto malé houpací křesílko jsem tady objevila.

Snídani i později lehký oběd jsme si daly v místní kavárně. Vše bylo samozřejmě výborné, měly jsme super servis, personál byl milý, prostě jsme se tady cítily vítané a vlastně tak trochu jako doma. Dnes už mají v Long Story Short i restauraci, takže to beru jako pádný důvod si sem znovu zajet na výlet. Navíc je zde krásná letní teráska, která láka k posezení venku. Tehdy byla ještě zavřená, protože byl začátek března a zima.

Pokud se do „Olmiku“ vydáte, mám pro vás další tipy, kam se zde podívat. Určitě si zajděte na víno do podniku s nápaditým názvem Na břehu Rhóny. Je to moc hezký prostor (možná znáte další pobočky v Praze) a víno si „čepujete“ sami, jen si píšete čárky, které vám obsluha při placení sečte. Jestli pojedete s dětmi, nevynechejte vědecké centrum Pevnost poznání. Na večeři můžete do Entree Přemka Forejta. Tam jsme sice nebyly, protože jsme jídlo nakonec vyměnily za kulturní zážitek v místním kině (dávali zrovna neskutečný film Já, Tonya a my se ségrou jsme holt takový „kinofilky“, takže jsem si to nemohly nechat ujít, byly jsme v kině skoro samy dvě, a film nás totálně odrovnal a rády na tenhle zážitek vzpomínáme).  Nevynechte také bar a bistro Konvikt v místním jezuitském konviktu (jak jinak), který navrhovala stejně jako Long story short šikovná Denisa Stržmíšková.

V Olomouci je samozřejmě spousty krásných a historických míst, která stojí za návštěvu, pár tipů najdete přímo na stránkách hostelu . Mě tohle město hodně nadchlo svým klidem a pohodou, takže se sem určitě zase vrátím a těším se na to. A pokud byste chtěli další tip, kam vyrazit na výlet, mrkněte sem.

Mějte krásné léto.

podpis
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Newsletter
Chcete zůstat v kontaktu? Napište mi svůj email,
jednou za měsíc vám pošlu informace ze světa interiérů a designu.
Menu
Líbí se vám článek?
Jestli chcete dostávat podobné článku přímo do emailu, nechte mi tu svůj email.
Líbí se vám článek?
Jestli chcete dostávat podobné článku přímo do emailu, nechte mi tu svůj email.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x