Pár tipů a rad jak pracovat z domu aneb jak zvládnout home office

23. března 2020

Tak jo. Život se nám teď všem hóóódně převrátil na ruby. Mnoho z nás ze dne na den přesunulo svoji práci z kanceláře domů. Já z domu pracuju už pěkných pár let a musím říct, že mi to docela vyhovuje. Sepsala jsem pro vás pár osobních tipů a zkušeností, jak to všechno dobře zvládnout.

Vymezte si místo na práci

Určete si, kde teď bude váš pracovní prostor. Ideálně by to měl být pracovní stůl mimo ložnici či obývací pokoj, ale je mi jasné, že na to každý nemá místo. Určitě si ale určete, kde budete pracovat a kam si po skončení práce uklidíte počítač, abyste na něj nemuseli koukat celý večer a neustále vám nepřipomínal, co všechno ještě máte udělat.

Pracovní plocha

Připravte si pracovní stůl nebo dostatečnou plochu na něm. Je potřeba mít dostatek místa na počítač, případně papíry, tužky, prostě vše, co k práci potřebujete. Pracovní místo by pro vás mělo být pohodlné a komfortní, abyste se necítili frustrovaní, že potřebujete pracovat a ještě k tomu jste zmáčknutí na pár centimetrech čtverečních a v chaosu. Klidně zauvažujte o pořízení nového kvalitního stolu, nějaké nástěnky, kam si budete dávat poznámky, informace k rozpracovaným projektům, šanonů na papíry a tak podobně. Důležitá je také kvalitní a pohodlná židle. Já jsem díky našemu nedávnému intenzivnímu stěhování zhruba půl roku pracovala na zahradním stole a seděla na zahradní židli a práce mi fakt od ruky nešla. Myslím, že jsem taky dala na frak zádům, takže teď musím každý den cvičit, abych je zase dala do cajku, oujeee☹ Doporučení, co a kde koupit pro vás připravuji do dalšího článku.

Připravte se, jako byste šli do práce

Tím nechci říct, že máte doma být v podpadkách nebo obleku. Ale buďte v něčem pěkném a pohodlném. Dámy, vy se klidně trochu namalujte, to že teď nějakou dobu budeme trávit doma přeci neznamená, že nemůžeme vypadat dobře. Vím, že to zní asi bláznivě, ale věřte, že se vám takto bude pracovat mnohem lépe, než když budete v pyžamu nebo sepraném tričku s fleky. Nehledě na to, že můžete mít confcally po Skypu s kolegy, takže je fajn u toho vypadat dobře.

Udělejte si řád a plánujte

Snažte si naplánovat čas, kdy budete pracovat a nerozptylujte se domácími pracemi nebo čímkoliv jiným. S tímhle mám opravdu bohaté zkušenosti. Vždycky si řeknu, že jen hodím něco do pračky, to mi přece zabere 2 minuty. No joo, jenže pak to musím vyndat, pověsit, cestou od pračky ještě zahlédnu nevyndanou myčku, drobky pod stolem, které musím teď hned vysát…Najednou zjistím, že už půl hodiny namísto práce uklízím!

Vím, že je to teď složitější s dětmi, které zůstaly doma. Že si můžeme plánovat, co chceme a děti nám to stejně „převorají“. Určitě pomůže alespoň plán dne – stanovit si, kdy se děti učí, kdy to zvládnou beze mě a kdy já pracuju. Je rozhodně fajn rozplánovat si to i s drahou polovičkou – jeden hlídá děti, druhý pracuje a pak si to prostřídat. Mně hodně pomáhá rozplánovat si aktivity a úkoly na celý týden dopředu. Většinou, co si naplánuju, se mi podaří opravdu splnit (…i když, teď s dětmi doma…no uvidíme, jak to půjde:)). Protože nechci psát všechny svoje poznámky do počítače a ráda píšu na papír, koupila jsem týdenní plánovač od Chaukiss. Pokud dáváte přednost papírovému plánování, vřele doporučuju.


Udělejte si radost

V této nelehké době určitě pomáhá udělat si malé radosti. Kupte si pěknou kytku na stůl nebo nové zásobníky na tužky, hezký motivační plakát nad pracovní stůl. Pokud vyberete něco od lokálního tvůrce, uděláte tím radost i jemu, protože tito lidé budou teď naši podporu hodně potřebovat, aby se udrželi nad vodou.  Mezi prací se protáhněte, zacvičte si třeba jógu. Já mám moc ráda jógu od Still On the Way.  Nebojte, je to v češtině😊 Najdete zde i krátké cvičení na protažení zad, když sedíte dlouho u počítače.

Vím, že tenhle článek není úplně „interiérový“. Doufám, že vám moje tipy alespoň trochu pomohou a rozptýlí vás. Věřte, že to zvládnete, že my to společně zvládneme. A příště se těšte na doporučení, jak si takovou domácí kancelář vybavit. Přeji vám klidné dny.

podpis

Chcete dostávat podobné tipy přímo do emailu? Zaregistrujte se do newsletteru a žádný nový článek vám už neuteče.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Newsletter
Chcete zůstat v kontaktu? Napište mi svůj email,
jednou za měsíc vám pošlu informace ze světa interiérů a designu.
Menu
Líbí se vám článek?
Jestli chcete dostávat podobné článku přímo do emailu, nechte mi tu svůj email.
Líbí se vám článek?
Jestli chcete dostávat podobné článku přímo do emailu, nechte mi tu svůj email.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x