Interiérové pořady, které stojí za to vidět

12. května 2020

Poslední dobou se internet hemží celou řadou doporučení, jaký filmy a pořady v karanténě zkouknout. Nevím jak vy, ale já jsem za celou dobou zhlídla jeden film, nějak nestíhám no….. Nicméně, pokud přeci jen trochu toho času máte, brouzdáte po Netflixu a nevíte, co si pustit, mám pro vás doporučení na super interiérové pořady, které si myslím, že stojí za to!

Grand Designs

Můj velmi oblíbený pořad o tom, jak lidé ve Velké Británii staví nebo přestavují své vysněné domy. V Anglii běží už pěkných pár let (od roku 1999) a má několik sérií. Každý díl vás provede celým procesem od návrhu až po návštěvu zfinalizovaného domu. Dozvíte se ale hodně i o tom, jak stavbu příslušná rodina prožívá, nebojí se ukázat i různé těžkosti a problémy, které se vyskytnou. Někdo musí třeba po celou dobu stavby bydlet v karavanu, aby to finančně utáhl. Někomu finance v průběhu stavby dojdou, a tak podobně. Všechny stavby jsou něčím originální – mezi moje nejoblíbenější patří třeba stavba domu v jeskyni, přestavba vodní věže v Londýně, dům postavený z betonu. Hodně mě baví Kevin McCloud, který Grand designs uvádí. Je z něj cítit nakažlivé nadšení pro věc, je vidět, jak s každou rodinou stavbu jejich vysněného paláce prožívá a navíc je to fakt sympaťák.  Mimoto v pořadu uvidíte krásnou anglickou přírodu. Na Netflixu je momentálně 15. řada z roku 2017, ale průběžně se série mění. Některé díly najdete taky na Youtube.

Fotografie je z www.netflixu.cz

Interior Design Masters

IDM je soutěž, která běžela v anglické TV a Netflixu jako novinka vloni. Je to osmi dílná soutěž interiérových designérů (profesionálů i amatérů), kteří v každém díle dostávají za úkol navrhnout a vytvořit v poměrně krátkém čase nějaký komerční prostor – hotel, kadeřnický salón, skejťácký obchod a tak podobně. Nejprve pracují v týmech, ve finálových kolech už pak soutěží každý sám za sebe. Na téhle soutěži mě baví sledovat kreativní proces jednotlivých návrhářů, jak postupují při vymýšlení a při realizaci, obzvlášť když mají poměrně omezený rozpočet i čas. Navíc jsou opravdu nápadití, nebojí se barev, vzorů, různých zajímavých řešení, takže právě v tomto pořadu můžete načerpat spousty inspirace pro vaše bydlení. Uvidíte zde spousty natírání, lakování, renovování, dekorování, to vše velice barevné a kreativní. Kam se hrabou betonový stěrky a skandinávsky styl, který v Čechách už nějakou dobu kraluje. Výherce dostane zakázku snů na redesign hotelového lobby, baru a restaurace. Jo a tahle soutěž je plná emocí, takže se přiznám, že mě nejeden díl dojímal k slzám.

Fotografie proměněných soutěžních interiérů jsou z webu jedné ze soutěžících
Nicky Bamford-Bowes www.andthentheywentwild.co.uk

Stay here

Posledním pořadem je Stay here, který se zaměřuje na redesign realit na krátkodobý pronájem, tedy různých airbnb ubytování po celých Spojených státech amerických. V každém díle se proměňuje jeden takový prostor, třeba hausbót v Seattlu, dům na vinici v Kalifornii nebo historická hasičárna ve Washingtonu. A věřte, že ty proměny jsou opravdu veliké, nápadité a krásné. Pokud tedy máte nemovitost na pronájem a uvažujete o redesignu, tenhle pořad vám bude určitě velkou inspirací. Nejen že uvidíte spousty zajímavých interiérových nápadů a triků, ale také trochu „pocestujete“ po USA, což je v současné době bonus navíc.

Fotografie redesignovaného hausbótu jsou z portálu www.graymag.com

A pokud vás shlédnutí těchto pořadů namotivuje k proměně vašeho bydlení, můžete si přečíst pár konkrétních návodů jak na to v mých starších příspěvcích. Třeba jak vybrat barvy do interiéru , nebo jak zrenovovat nábytek pomocí křídových barev , případně doporučení na vytvoření obrazové stěny. Samozřejmě vám ráda pomohu i osobně – mou nabídku služeb naleznete zde😊 Mějte se krásně.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Newsletter
Chcete zůstat v kontaktu? Napište mi svůj email,
jednou za měsíc vám pošlu informace ze světa interiérů a designu.
Menu
Líbí se vám článek?
Jestli chcete dostávat podobné článku přímo do emailu, nechte mi tu svůj email.
Líbí se vám článek?
Jestli chcete dostávat podobné článku přímo do emailu, nechte mi tu svůj email.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x