Bistro Kaprova

27. ledna 2019

Že jsem kavárenský povaleč, to je jasná věc. Ráda bych vám proto občas dala tip na nějakou tu pěknou kavárnu, bistro nebo restauraci. A že jich mám docela dlouhý seznam (…nejen těch pražských, ale i mimopražských a zahraničních taktéž). Přeci jen při výletování je prostě kafe „must have“ a já si ho ráda dám na nějakém příjemném inspirativním místě, o které se s vámi ráda podělím.

Před nějakým časem jsem byla na snídani v Bistro Kaprova v centru Prahy. Snídaně byla výborná (konečně jsem ochutnala vejce benedikt… to „před časem“, znamená více jak před 3 měsíci, bylo to 15. října a ségra mě k svátku pozvala do tohoto krásnýho bistra).

Bistro je kousek od Staroměstského náměstí na rohu Žatecké a Kaprovy ulice. Ti, kdo tudy chodí často, si možná vzpomenou na původní známé knihkupectví z filmu Vrchní, prchni! (mj. tento film je v naší rodině velmi oblíbený, obzvlášť hláška k tomuto místu typická „Chtěl jsem být knihkupec, vyučil jsem se jako knihkupec a doteď jsem knihkupec.“).

No tak teď to tam vypadá krapet jinak, než známe z filmu. Mimochodem knihkupectví tam mají stále. V horním patře je takový malý „bookshop“ s několika stolky, takže můžete posnídat a pak nakouknout do nějaké té knihy (na milostný román tam asi nenarazíte, ale „knižních novinek“ mají spousty, obzvlášť knih fotografických, uměleckých či kuchařských, prostě takových těch pěkných designových knih…asi bych byla schopná to tam bez váhání vykoupit).

Interiér bistra mě nadchnul. Tak trochu jsem měla pocit, že jsem někde v Londýně nebo v New Yorku. Hodně se mi líbilo propojení různých materiálů, barev a vzorů – mozaiková podlaha, modré obložení stěn, velkoformátové obklady nebo geometrické úzké 3D profily na stěnách. Pokud sedíte v přízemní části bistra u oken, můžete pozorovat ruch ulice, ale na vás díky velkým osázeným květináčům nikdo až tak neuvidí. Na stropě v patře je měděné obložení, které vytváří zajímavé odrazy a vytváří intimnější atmosféru vrchní části bistra. Na dřevěném obkladu na stěnách jsou dekorace v podobě talířů s příbory. Ke dřevu vytváří pěkný kontrast dlaždice se šikmými bílo-šedými pruhy. Podívejte se na fotky nebo si tam rovnou zajděte. Ceny jsou sice vyšší, ale stojí to za to!

Kam chodíte rádi na kafe? Máte nějaké doporučení na pěkné místo, které stojí za to? Budu ráda za vaše tipy!

Tereza

PS: Kontakt a veškeré informace najdete zde www.bistrokaprova.cz

Newsletter
Chcete zůstat v kontaktu? Napište mi svůj email,
jednou za měsíc vám pošlu informace ze světa interiérů a designu.
Menu