5 tipů jak zabavit děti a zároveň si vytvořit dekorace do bytu

6. dubna 2020

Dnes bych šňůru článků na téma „práce z domu“ malinko přerušila a dala vám pár tipů, na to jak zabavit děti doma a zároveň si vytvořit originální dekorace pro vaše bydlení. Škola ani školka nefunguje a vypadá to, že si s dětmi doma ještě pár dní užijeme. I mně už moje dvě drahý holčičky skáčou po hlavě, a tak se snažím vymýšlet nějaké ty zábavičky, abychom si trochu zpestřily každodenní rutinu (…nebo spíš každodenní chaos?).

Razítka z brambor

Tohle kreativní tvoření možná znáte z dětství. Stačí rozkrojit bramboru, vyříznout do ní nějaký tvar a razítko je na světě. Mně se osvědčila vykrajovátka na perníčky. Stačí je zatlačit do rozpůlené brambory a přebytečnou část okolo odkrojit. Tiskátko ve tvaru kolečka nebo hvězdičky je na světě hned. Bramboru ale stačí jen rozkrojit a máte z ní tvar půlměsíčku, oválku nebo chcete-li vajíčka, což se teď před Velikonocemi hodí. Pak už jen bramboru namočíte do barvy a můžete tisknout. Vůbec nevadí, když se razítko neotiskne celé, nebo když je barva jednou výraznější, podruhé bledší. Obraz pak bude vypadat zajímavěji. Když děti malinko nasměrujete, aby používaly umírněnější barvy (černou namísto růžový), můžou vám vytvořit krásný umělecký kousek, který bude hoden vašeho obýváku. Nezapomeňte ho dát do pěkného rámu, ideálně s paspartou, to pak bramborové dílko bude vypadat opravdu luxusně. Takhle si můžete spolu s dětmi udělat během jednoho odpoledne parádní obrazy na stěny. 

Nechte je čmárat

Dejte dětem papír (ideálně s větší gramáží), barvy a nechte je čmárat. To co vytvoří, většinou může konkurovat velkým dílům moderních umělců z předních galerií. Já jsem takhle nedávno nechala naši Báru vytvořit jeden „masterpiece“ na stěnu k jídelnímu stolu. Měla jsem představu nějaké „artové čmáranice“, ale pořád jsem nemohla vybrat nic, co by mě fakt zaujalo. Tak jsem jí nakonec dala papír, barvy (měla povolenou modrou, šedou, černou, béžovou…samozřejmě mě chtěla natlačit do růžový, ale nepovedlo se…) a dala jí zadání, že má čmárat něco neurčitého, prostě cokoliv, co jí napadne. No a vzniklo z toho toto….(viz foto níže). Mně (i všem návštěvám) se to hodně líbí, a navíc to pronásjednou bude vzpomínka na její dětství. Pokud budete mít takových dětských dílek více a chtěli byste poradit, jak zkombinovat obrazy na stěnu, podívejte se na článek  zde.

Origami

A co zkusit nějaké tvoření z papíru? Třeba origami! To tedy bude vyžadovat nejspíš více vaší pomoci, i když větší děti by to mohly zvládnout samy. Na webu je spousta návodů na různá origami. Mně se hodně líbí jeřáb, video návod na něj najdete zde. Moc hezky vypadá, když jich uděláte víc, třeba v různých barvách nebo z různých papírů a zavěsíte je na šňůrku.

Sušené květiny

Výroba obrazů ze sušených květin je s aktuálním ročním obdobím skvělá aktivita. Nasbírejte kytky, trávy, listy. Usušte je a vylisujte. Pak je dejte do hezkého rámu a je to! Můžete je položit jen tak vedle sebe nebo z nich vytvořit nějaké tvary. S většími dětmi si u toho můžete zopakovat přírodopis o květinách (u nás zrovna aktuální téma).

Velikonoční květinová vajíčka

Inspiraci na toto velikonoční tvoření jsem získala u majitele a šéfkuchaře hotelu Sonhoff ve kterém jsme byli na začátku roku. Nedávno dával tento recept na svoje Instagram stories, takže jsem se rozhodla ho vyzkoušet. Mimochodem tenhle hotel je nejen krásný, ale pan majitel taky výborně vaří převážně z lokálních produktů a bylin, které sbírá v místních horách. Tááákže postup je následující: uděláte si těsto z 1 hrnku soli, 12 lžic vody, 1 hrnku mouky. Vše dobře promícháte do tuhého těsta a necháte 1 den odležet. Z vyváleného těsta si potom vykrojíte vajíčka (pokud nemáte vykrajovátko ve tvaru vajíčka, můžete ho vykrojit velkou lžící) a zamáčknete do nich válečkem kytičky, bylinky, lístky, čerstvé nebo nasušené (je potřeba je dobře přitlačit, aby v těstě držely). Do horní části vajíčka uděláte dírku, abyste do ní pak mohli provlíknout provázek, nebomašli a pověsit na větve. Vajíčka potom necháte vysušit v troubě na 150 stupňů asi 40 minut. A tady je výsledek, tadáááá. Tohle teda naše děti hodně bavilo, takže si to asi zopáknem.

Doufám, že vám moje tipy na tvoření s dětmi přijdou vhod, a zpestří vám čas strávený doma a navíc si hezky vyzdobíte vaše bydlení. Příště se můžete těšit na pokračovaní článku „Jak zařídit domácí kancelář“. Pokud nechcete o žádný nový článek přijít, zaregistrujte se do newsletteru, a nový článek vám pokaždé přistane rovnou do emailu. Mějte se krásně!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Newsletter
Chcete zůstat v kontaktu? Napište mi svůj email,
jednou za měsíc vám pošlu informace ze světa interiérů a designu.
Menu
Líbí se vám článek?
Jestli chcete dostávat podobné článku přímo do emailu, nechte mi tu svůj email.
Líbí se vám článek?
Jestli chcete dostávat podobné článku přímo do emailu, nechte mi tu svůj email.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x